NEPAL ve BUTAN 2019 TURUMUZU TAMAMLADIK.

Asya’nın bu iki gizemli ve efsanevi ülkesinde Budist ve Hindu Asya ruhunu yakalamaya çalıştığımız sıra dışı bir turu geride bıraktık.

Bu gezi kapsamında, Katmandu Vadisindeki UNESCO tarafından Dünya Kültür Varlıkları Listesine alınmış yedi yerin tamamı (Katmandu, Patan ve Bhaktapur’un Durbar Meydanları, Swayambhunath ve Buddhanath Budist stupaları, Pashupatinath ve Changu Narayan Hindu tapınakları) gördükten sonra gizemli krallık Butan’a uçup beş gün boyunca keşif yolculuğumuzu devam ettirdik.

Butik ve küçük grup gezileri organize etme misyonumuz nedeni ile 6 kişilik butik bir grupla turumuzu kurucumuz ve tur liderimiz Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK rehberliğinde gerçekleştirdik.

BU GEZİ KAPALI GRUPLAR İÇİN YILIN HER DÖNEMİNDE ORGANİZE EDİLEBİLMEKTEDİR.

 

KATILIMCILARIMIZIN YORUMLARI

AZİZ AKGÜL, Prof. Dr. / İSTANBUL
Nepal ve Butan gezisinde gözlemlediğim en önemli husus, bu iki ülkenin kendine has karaktere ve özelliklere sahip olmasıydı. Aynı zamanda burada farklı, güzel, yerel yemekler yiyip, güzel mekanlarda gezme fırsatımız oldu. Çok mutlu oldum ve bütün dostlara tavsiye ediyorum.

HİKMET KÖSE / İSTANBUL
Her zamanki gibi çok güzel bir seyahat oldu. Gerçekten Dünyanın çok değişik bir coğrafyasında, değişik topluluklarla bir araya geldik. Butan’da insanların kültürlerini korumak için yapmış oldukları gayreti takdirle izledik. Nepal’de de çok güzel günlerimiz oldu. Çok uzak olduğumuz bu iki ülkeye yakından tanık olmak çok keyifliydi. Teşekkür ediyoruz.

MAHMUT ÖNÜGÖREN / İSTANBUL
Nepal ve Butan uzun zamandan beri istediğimiz bir seyahatti. Uzak yerleri, değişik kültürleri, dinleri, mabetleri görmenin hazzını yaşadık. Çok güzel bir seyahat oldu. Ben çok memnun kaldım. Diğer arkadaşlarımıza da tavsiye ediyorum.

ALMILA AKGÜL / İSTANBUL
Nepal ve Butan gezimiz süresince değişik kültürleri görmek, tarihi, turistik yerleri gezmek, aynı zamanda lokal hayatı da deneyimlemek çok güzeldi. Dolu dolu geçen, unutamayacağımız keyifli bir turdu. Herkese tavsiye ediyorum.