AFRİKA’NIN DERİNLİKLERİNDE SAFARİ: BOTSWANA – ZAMBİA – VİKTORYA ŞELALELERİ – 1 HAZİRAN 2020

Butik Küçük Grup Gezisi

01-11 HAZİRAN 2020 – MAKSIMUM 12 KİŞİ

Kalahari Çölünden Afrika’nın en yeşil sulak alanlarına kadar farklı coğrafyalara ev sahipliği yapan enteresan ülke Botswana ve Dünyanın en görkemli şelalelerinden biri olan Viktorya Şelalelerini ziyaret edeceğimiz macera dolu, özgün bir safari gezisi. Bu gezinin içeriğinde Botswana’nın mutlaka görülmesi gereken milli parkları ve Afrika’nın nadide sulak alanlarından biri olan Okavango Deltası gibi önemli duraklar yer almakta. En önemli özelliği ise Viktorya Şelalelerini ziyaret edecek ve bu güzelliği doya doya yaşayacak olmamız. Pırıl pırıl, tertemiz ve elmas sayesinde zenginleşmiş bu şirin Afrika ülkesi, tüm gidenleri olduğu gibi sizi de etkileyecektir.

Butik ve küçük grup gezileri organize etme misyonumuz nedeni ile katılımcı sayısını az tutuyoruz.

MİNİMUM KATILIMCI SAYISI:  6
MAKSİMUM KATILIMCI SAYISI:  12
TUR LİDERİ: Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK
BU GEZİ KAPALI GRUPLAR İÇİN YILIN HER DÖNEMİNDE ORGANİZE EDİLEBİLMEKTEDİR.
GÖRÜLECEK YERLER:
Livingstone, Viktorya Şelaleleri, Botswana’da Chobe Milli Parkı, Okavango Deltası, Maun.

AKTİVİTELER:
Viktorya Şelalelerine yürüyüş, Helikopter ile Şelaleler üzerinde özel uçuş, Okavango Deltasındaki safari sırasında arslan, leopar, çita, haina ve değişik antilop türlerini doğal ortamlarında izleme imkanı, Okavango’da geleneksel ağaç oyma teknelerle gezinti, Chobe Milli Parkında safari, üç ayrı yerde tekne gezintileri sırasında timsah, hipopotam, fil gibi değişik hayvanları fotoğraflama şansı…

NASIL BİR GEZİ? (GEZİ KALİTE STANDARTLARI)
Gezinin en önemli özelliği Botswana’da ziyaret edeceğimiz üç ayrı yere küçük uçaklarla uçacak olmamız. Okavango Deltasının en iç kesimlerine kara yolu ile ulaşım mümkün olmadığı için kilometrekarelerce büyük bu özel yerin kıyısında dolaşmak yerine tam kalbinde olmayı terih ediyoruz. Bu nedenle de tur fiyatı yükselmekte.

Gezi baştan sona hotel, lüks lodge ve lüks çadır konaklamalı. Tesislerimiz batı standartlarında, konforlu yerler.

FARKIMIZ:
Afrika konusundaki tecrübe ve bilgi birikimimiz;

Bu gezinin tur lideri Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK, Afrika’nın en güneyindeki Cape Town şehrinden en kuzeyindeki Kahire’ye kadar olan 17.000 kilometrelik yolu karadan kesintisiz olarak geçmiş, bu epik yolculuğuna ait “Afrika Kafe” isimli bir Türkçe kitap yayınlamış (Amerikalı bir yayınevi tarafından İngilizce olarak yayınlanmış ve amazon.com sitesinde satışı devam etmektedir) bir amatör ruhlu profesyonel bir tur lideridir.

Grup Büyüklüğü;
29 TRAVEL’ın “Sürdürülebilir Turizm” anlayışı açısından grup büyüklüğü önemli bir husustur. Büyük gruplar, küçük topluluk ve kabileleri ziyaret sırasında daha baskın taraf olmakta. Bunun sonucu olarak da yerel kültürlerle iletişim kurabilme, “özgürce fotoğraf çekme” gibi hususlarda istenmeyen olumsuzluklar ortaya çıkarken kırılgan yapıdaki, duyarlı fiziksel çevreye de zarar verilebilmektedir. Bu tarz olumsuz sosyal ve fiziksel etkilerin, ancak küçük gruplarla yapılan gezilerle minimuma indirilebileceğini düşünüyoruz.

BÜTÇE:
Gezi fiyatı “land-only price” diye adlandırılan hizmetleri (Maun’da havaalanında karşılamadan Viktorya Şelalelerinde uğurlamaya kadar) içermektedir. Uluslar arası uçuş (Türkiye’den katılacaklar için İstanbul-Johannesburg-Maun / Viktorya Şelaleleri-Johannesburg-İstanbul), rakama dâhil değildir. Bazı katılımcılar bu uçuşu milleri ile satın alabilir.

Gezi paketine küçük uçaklarla yapılacak Botswana içinde kamp alanlarına yapılacak uçuşlar dâhil edilmiştir. Bunun dışında tüm -özel içecekler haricinde- her şey dâhildir.
Gezi ücreti kişibaşı 4.700 Dolar + Uluslararası uçuş şeklindedir.

Tüm fotoğraflar daha önceki gezilerimizde Dr. Faruk BUDAK tarafından çekilmiştir. Tüm hakları saklıdır…

2015 GEZİMİZDEN YORUMLAR
Çok güzel, zaman ayarlaması iyi, yorulmadan, çok güzel planlanmış. Teşekkürler… SAİME YARDIMCI / KONYA

Uzun zamandır gezdiğimiz yerlere heyecanlı gitmiyordum. Hem heyecan duyduğum, hem de mutlu olduğum bir geziydi. Arkadaşlarımızı ve rehberimiz Faruk Bey yani herkes defalarca beraber seyahat etmişiz gibi hissettik. Gezdiğimiz coğrafya çok hoşumuza gitti. İnşallah yeni gezilerde birlikte olmak ümidiyle… Teşekkür ederiz 29 Travel, teşekkür ederiz Faruk Budak… İNCİ – LEVENT ÜRKMEZ / İZMİR

 

 

 

Tags

#safari, #yurtdisi