GÜNEY HİNDİSTAN’DA KÜLTÜR ve DENİZ / 16-25 EKİM 2020

Butik Küçük Grup Gezisi

(16-25 EKİM 2020)

Hindistan’ın güneyinde yer alan önemli eyalet Kerala’yı dolaşacağımız, gerçek Hindu aşramlarına konuk olacağımız sıradışı bir gezi. Gezi programında Kerala eyaletinde Koçin, Alleppy, Bangolore, Mysore, Kovalam ve Trivandrum yer almakta.

Butik ve küçük grup gezileri organize etme misyonumuz nedeni ile katılımcı sayısını az tutuyoruz. Gezi maksimum 16 kişi ile gerçekleştirilecektir.

TUR LİDERİ: Dr.Yük.Müh. Faruk BUDAK
 
AKTİVİTELER:
Koçin’de tekne gezisi, Katakali dans gösterisi, Kerala Backwaters olarak geçen deltada gece konaklamalı lüks tekne gezisi, Kovalam’da denize girme.

NASIL BİR GEZİ? (GEZİ KALİTE STANDARTLARI)
Kalacağımız tesisler batı standartlarında 5 yıldızlı, konforlu hoteller.
Gezi sırasında özel bir araç kullanacağız. İç hatlarda üç uçuşumuz olacak ve gezi ücretine dahildir.

BÜTÇE:

Gezi fiyatı “land-only price” diye adlandırılan hizmetleri (Hindistan Mumbai’de karşılamadan Mumbai’de Hindistan’dan ayrılana kadar) içermektedir. Uluslar arası uçuş (Türkiye’den katılacaklar için İstanbul-Mumbai-İstanbul) rakama dâhil değildir. Bunun dışında -özel içecekler haricinde- her şey (İç hatlarda 3 uçuş, tüm yemekler, tüm konaklamalar, tüm müze ve ören yerleri girişleri, seyahat sigortası ve türkçe mihmandarlık) dâhildir.

Hindistan Hükümetinin vize koşullarını değiştirmesi ve dijital uygulamaya geçmesi nedeni ile her katılımcının vize için kişisel başvuru yapması zorunlu olmuştur, bu konuda yardımcı olamamaktayız.

BU GEZİ KAPALI GRUPLAR İÇİN YILIN HER DÖNEMİNDE ORGANİZE EDİLEBİLMEKTEDİR.

FARKIMIZ:
Asya konusundaki tecrübe ve bilgi birikimimiz;

Bu gezinin Tur Lideri Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK altıbuçuk aylık bir sürede eve hiç dönmeksizin dokuz Asya ülkesini tek başına dolaşmış, bu epik yolculuğuna ait “Asyanın 9 Kapısı” isimli bir Türkçe kitap yayınlamış (Amerikalı bir yayınevi tarafından İngilizce olarak yayınlanmış ve amazon.com sitesinde satışı devam etmektedir) amatör ruhlu profesyonel bir tur lideridir.

Grup Büyüklüğü;
FABE TRAVEL’ın “Sürdürülebilir Turizm” anlayışı açısından grup büyüklüğü önemli bir husustur. Büyük gruplar, küçük topluluk ve kabileleri ziyaret sırasında daha baskın taraf olmakta. Bunun sonucu olarak da yerel kültürlerle iletişim kurabilme, “özgürce fotoğraf çekme” gibi hususlarda istenmeyen olumsuzluklar ortaya çıkarken kırılgan yapıdaki, duyarlı fiziksel çevreye de zarar verilebilmektedir. Bu tarz olumsuz sosyal ve fiziksel etkilerin, ancak küçük gruplarla yapılan gezilerle minimuma indirilebileceğini düşünüyoruz.

Tüm fotoğraflar daha önceki gezilerimizde Dr. Faruk BUDAK tarafından çekilmiştir. Tüm hakları saklıdır…

Tags

#yurtdisi