SEVGİLİLER GÜNÜNDE MARAKEŞ EKSPRES

MAREKEŞ VE KAZABLANKA

Kişiye Özel Bir Gezi

13-16 ŞUBAT 2020

Uzatılmış bir hafta sonu tatilinde, siz ve sevdikleriniz için özel olarak tasarlanmış, gizemli ülke Fas’ın iki önemli kentini göreceğiniz, gerçek Kuzey Afrika ruhunu içinizde hissetmenize imkan verecek özel bir program hazırladık.

AKTİVİTELER:
Kazablanka ve Marakeş’in Eski Şehir olarak adlandırılan bölümlerinde dar sokakların içinde kaybolarak yüzyılların ötesinden gelen atmosferi yaşama, kültürel, dinsel ve ticari yaşamı yakından görüp fotoğraflama imkânı, saray ziyaretleri, geleneksel dans gösterileri…

NASIL BİR GEZİ? (GEZİ KALİTE STANDARTLARI)
Marakeş’teki çok iyi ve oldukça lüks bir tesiste konaklıyoruz. Gezi sırasında klimalı özel bir araç, özel şoförümüz ve rehberimiz sürekli bizle birlikte olacak.

ÖZEL “FAS” GEZİ PROGRAMIMIZ
Perşembe sabah saatlerinde İstanbul’dan yola çıkıp öğlen Kazablanka’ya iniyoruz. Öğleden sonraki şehir turunda Eski Şehrin sokaklarında yürüyüş, yaşamı fotoğraflama, Afrika’daki en büyük camilerden biri olan 2. Hasan Camiini ziyaret. Karayolu ile Marakeş’e gidiş ve otelimize transfer.

Cuma günü tüm gün sürecek Marakeş şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında UNESCO Tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Djemaa El-Fna Meydanı, Marakeş’in Medina olarak geçen eski şehir bölümü, pazar yerleri, çarşılar programımızda yer alan yerler arasında.

Cumartesi günü şehirden 175 km. uzaktaki, güzel fotografik görüntüler sunan kıyı kenti Essaouria’ya gidiyoruz. Yolda bir argan üretim merkezinde durarak saç bakımı için tercih edilen argan yağının üretimini izliyoruz. Öğleden sonramızda Jimi Hendrix, Bob Marley, Cat Stevens gibi ünlülerin geldiği, 60 ve 70lerde hippi gençliğinin uğrak yeri olan bu şehirde serbest zamanda otantik limanda, şehrin dar sokaklarında ve UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Eski Şehri dolaşıyoruz. Akşam Marakeş’teki otelimize dönüyoruz.

Pazar günü öğleden sonraki THY uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz…

BÜTÇE:
Gezi fiyatı “land-only price” olarak adlandırılan hizmetleri (Kazablanka Havaalanında karşılamadan uğurlamaya kadar) içermektedir. Uluslararası uçuş rakama dâhil değildir. Bazı katılımcılar bu uçuşu milleri ile satın alabilir.

Havaalanı transferleri, özel araç, oda kahvaltı konaklamalar, 2 ve 3ncü gün öğle ve akşam yemekleri, programda belirtilen aktivite ve geziler, seyahat sigortası, lokal rehberlik rakama dahildir.


NOT: Gezi ücreti özel gruptaki katılımcı sayısına göre değişmekte olduğu için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz.

Tüm fotoğraflar daha önceki gezilerimizde Dr. Faruk BUDAK tarafından çekilmiştir. Tüm hakları saklıdır…