ÇAY ÜLKESİ SRİ LANKA / 06-16 EKİM 2020

Butik Küçük Grup Gezisi

(06-16 EKİM 2020)

Hindu, Budist, Müslüman ve Hristiyan inançların sentezi ile harmanlanmış bir coğrafyaya konuk oluyoruz. Dans gösterilerinde renkli kostümleri içerisinde davulcular, ateşle oynayan dansçılar unutulmayacak bir deneyim sunuyorlar. Bunun yanı sıra ülkenin diğer önemli ruhani yerlerini ziyaret edeceğimiz ve Hint Okyanusunun bakir plajlarında denize gireceğimiz özel bir gezi…

Gezimizi yine butik, lüks ve küçük grup olarak bir gezi organize ediyoruz.

NASIL BİR GEZİ? (GEZİ KALİTE STANDARTLARI)
Gezi baştan sona 4-5 yıldızlı hotel konaklamalı.

BÜTÇE: Gezi fiyatı “land-only price” diye adlandırılan hizmetleri (Kolombo’da havaalanında karşılamadan uğurlamaya kadar) içermektedir. Uluslararası uçuş (Türkiye’den katılacaklar için İstanbul-Kolombo-İstanbul) rakama dâhil değildir. Bazı katılımcılar bu uçuşu milleri ile satın alabilir. Bunun dışında her şey dâhildir.

FARKIMIZ:
Asya konusundaki tecrübe ve bilgi birikimimiz;

Bu gezinin Tur Lideri Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK altıbuçuk aylık bir sürede eve hiç dönmeksizin dokuz Asya ülkesini tek başına dolaşmış, bu epik yolculuğuna ait “Asyanın 9 Kapısı” isimli bir Türkçe kitap yayınlamış (Amerikalı bir yayınevi tarafından İngilizce olarak yayınlanmış ve amazon.com sitesinde satışı devam etmektedir) amatör ruhlu profesyonel bir tur lideridir.

Grup Büyüklüğü;
FABE TRAVEL’ın “Sürdürülebilir Turizm” anlayışı açısından grup büyüklüğü önemli bir husustur. Büyük gruplar, küçük topluluk ve kabileleri ziyaret sırasında daha baskın taraf olmakta. Bunun sonucu olarak da yerel kültürlerle iletişim kurabilme, “özgürce fotoğraf çekme” gibi hususlarda istenmeyen olumsuzluklar ortaya çıkarken kırılgan yapıdaki, duyarlı fiziksel çevreye de zarar verilebilmektedir. Bu tarz olumsuz sosyal ve fiziksel etkilerin, ancak küçük gruplarla yapılan gezilerle minimuma indirilebileceğini düşünüyoruz.

Tüm fotoğraflar daha önceki gezilerimizde Dr. Faruk BUDAK tarafından çekilmiştir. Tüm hakları saklıdır…

 

Tags

#yurtdisi