BİLİNENİN ÖTESİNDEKİ TAYLAND – 09 MART 2020

Butik Küçük Grup Gezisi

09-18 MART 2020 tarihlerinde 10 gün

Güneydoğu Asya’nın bu gizemli ve efsanevi ülkesinde Budist Asya ruhunu yakalamaya çalışacağımız sıra dışı bir gezi.

Bu gezi kapsamında, Bangkok, Kanchanaburi, Kwai Köprüsü, Damnoen Saduak Yüzen Pazarı, Nakorn Pathom, Kaplan Tapınağı, Ayuthaya ve Sukhathai Antik Kentleri, Lampang, Kuzey Tayland’ın en güzel şehri Chiang Mai ile Dağ Kabileleri ve Uzun Boyunlu Karen Kadınlarının köylerini ziyaret ediyor, UNESCO tarafından World Heritage Listesine alınmış Ayuthaya ve Sukhothai antik kentlerini gezip Batı ve Kuzey Tayland’da keşif yolculuğumuza devam ediyoruz.

Eski Siyam Krallığının en güzel mimari örneklerinden biri olan Bangkok’taki Büyük Saray, Nakorn Pathom’daki Güneydoğu Asya’nın en büyük pagoda/tapınağı, 2nci Dünya Savaşı sırasında Japonların inşa ettiği Ölüm Demiryolu olarak bilinen tren yolu üzerindeki efsanevi Kwai Köprüsü, kaplanlar ile Budist rahiplerin birlikte yaşadığı Kaplan Tapınağı, eski krallık başkenti Ayuthaya, Siyam Krallığının ilk başkenti Sukhothai, Kuzey Tayland’ın en büyük kenti otantik Chiang Mai göreceğimiz yerlerden bazıları…

Geleneksel Thai köy yaşantısı, dağ kabilelerinin dansları, fil gösterileri, tekne gezintileri programımızdaki diğer aktiviteler.

NASIL BİR GEZİ? (GEZİ KALİTE STANDARTLARI)
Tesislerimiz 4/5 yıldızlı lüks ve butik oteller. Hatta bölgelerindeki en iyiler…

TUR LİDERİ: Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK

MAKSİMUM KATILIMCI SAYISI:  12

BÜTÇE: BÜTÇE:
Gezi fiyatı “land-only price” diye adlandırılan hizmetleri (Tayland’ta Havaalanında karşılamadan Havaalanında ayrılışa kadar tüm konaklamalar, tüm yemekler, yemeklerdeki tüm ALKOLSÜZ içecekler, tüm bahşişler, programdaki tüm aktiviteler, ulusal park ve ören yerleri giriş ücretleri, kısacası her şey… ) içermektedir.
Uluslararası uçuş (İstanbul – Bangkok– İstanbul) rakama dâhil değildir. Bazı katılımcılar bu uçuşları milleri ile satın alabilir. Hiç bir ekstra yok ve tüm günlerimiz aktivitelerle dolu

FARKIMIZ:
Asya konusundaki tecrübe ve bilgi birikimimiz;

Bu gezinin Tur Lideri Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK altıbuçuk aylık bir sürede eve hiç dönmeksizin dokuz Asya ülkesini tek başına dolaşmış, bu epik yolculuğuna ait “Asyanın 9 Kapısı” isimli bir Türkçe kitap yayınlamış (Amerikalı bir yayınevi tarafından İngilizce olarak yayınlanmış ve amazon.com sitesinde satışı devam etmektedir) amatör ruhlu profesyonel bir tur lideridir.

Grup Büyüklüğü;
FABE TRAVEL’ın “Sürdürülebilir Turizm” anlayışı açısından grup büyüklüğü önemli bir husustur. Büyük gruplar, küçük topluluk ve kabileleri ziyaret sırasında daha baskın taraf olmakta. Bunun sonucu olarak da yerel kültürlerle iletişim kurabilme, “özgürce fotoğraf çekme” gibi hususlarda istenmeyen olumsuzluklar ortaya çıkarken kırılgan yapıdaki, duyarlı fiziksel çevreye de zarar verilebilmektedir. Bu tarz olumsuz sosyal ve fiziksel etkilerin, ancak küçük gruplarla yapılan gezilerle minimuma indirilebileceğini düşünüyoruz.

Tüm fotoğraflar daha önceki gezilerimizde Dr. Faruk BUDAK tarafından çekilmiştir. Tüm hakları saklıdır…

Tags

#yurtdisi